rudar prijedor-borac bl-kadeti (1)Kadeti Rudar-Prijedora preuzeli su čelnu poziciju na tabeli Omladinske lige BiH-grupa Zapad nakon što su u 12.kolu ovog takmičenja „petardom“ ispratili vršnjake iz cazinske Krajine.

Na ruku im je išla i pobjeda banjalučkog Borca nad ekipom Željezničar Sport tim pa su mladi Prijedorčani, kao jedina neporažena ekipa, zasjeli na lidersku poziciju.

Može se reći da su izabranici trenera Srđana Marjanovića sve dileme oko pobjednika riješili već poslije šest minuta igre kada su vodili sa 3:0.

U 2.minuti iz prvog kornera ubacio je Žerić, a Janjušić na „prvoj“ stativi šalje loptu u gol za 1:0.

Već u sljedećoj minuti „povratnu“ loptu sa lijeve starne koristi Javorić i „zakucava“ je pod prečku za 2:0.

rudar-prijedor-krajina-kadeti-1Šansu da postigne gol Krajina ne koristi dvije minute kasnije nakon rijetke loše procjene golmana Kačavende.

Kazna je stigla u narednom napadu kada se Žerić najbolje snašao u guzvi ispred Škrgića i postigao gol za 3:0.

Na samom startu drugog poluvremena Danilo Marmat se sjajno ubacio iza leđa gostujuće odbrane i pogodio za 4:0.

Peti gol za domaće u 65.minuti na sjajan način postiže Vukmanović koji loptu šalje pod prečku gostujućeg čuvara mreže za konačan rezultat ovog susreta.

Zanimljivo, meč je protekao u pravom fer i sportskom nadmetanju pa glavni sudija nije pokazao nijednu javnu opomenu.

Novim trijumfom „sa nulom“, kadeti „rudara sa Sane“ su već 645 minuta bez primljenog gola a ukupna gol-razlikom 55:2 je impresivna iako se radi o takmičenju mlađih kategorija.

rudar-prijedor-krajina-kadeti-2Kadeti
Rudar-Prijedor: Krajina (Cazin) 5:0 (3:0)

Ljubija
Stadion: FK Ljubija
Sudija: Luka Bilbija
Strijelci: Janjušić u 2., Javorić u 3., Žerić u 6., D.Marmat u 42. i Vukmanović u 65.minuti

Kačavenda, Rokvić, Zorić (Zmijanjac), Janjušić, Kovačević, Žerić (Dejanović), Radaković (N.Marmat), Mamuza, Raković (Vukmanović), D.Marmat, Javorić (Ćorić)